Dla Nauczyciela

Ubezpieczenie wycieczki

Proponujemy rozwiązanie zgodne z prawem, w którym Szkoła i Rada z szacunkiem traktuje wszystkich rodziców, dając im prawo wyboru. Rekomenduje rodzicom, aby sami wybrali sobie zarówno firmę ubezpieczeniową, jak i wariant. To rodzice zdecydują – każdy indywidualnie. Wystarczy umieścić na stronie www szkoły oraz wysłać do wszystkich rodziców następującą wiadomość w e-dzienniku:

Szanowni Państwo.

 

Szkoła wspiera ubezpieczanie uczniów, gdyż dla wielu rodziców jest ono ważne. Jednak nie wskazujemy firmy ubezpieczeniowej - bo to nie nasza rola. To rodzice decydują np. na platformie www.pewny.pl lub podobnej, o tym w jakiej firmie i w jakim zakresie ubezpieczyć dziecko. Można też sprawdzać oferty na własną rękę, w dowolnej firmie u wybranego agenta. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, ale całkowita rezygnacja z ubezpieczenia, może oznaczać brak dodatkowego wsparcia finansowego, czyli realnej pomocy w momencie wypadku dziecka. Z perspektywy szkoły, ale też rodziców - im więcej ubezpieczonych uczniów w szkole, tym mniej potencjalnych problemów.

Masz pytania? Zobacz FAQ:

Jeśli:

  • Nadal masz pytania
  • Potrzebujesz pomocy
  • Potrzebujesz wskazówki przy wyborze
  • Chcesz tradycyjnie, aby to Agent wszystko zrobił

Zadzwoń do nas: 501 436 232

7 dni w tygodniu w godz. 6:00 - 23:00

lub napisz

Dlaczego warto właśnie tak?

  • To zgodne z wytycznymi MEN
  • To rodzic, a nie Rada wybiera firmę
  • 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
  • Ubezpieczyliśmy już ponad 80 tysięcy osób
  • Ponad 20 mln zł wypłaconych odszkodowań
  • Pomożemy w każdym przypadku

Jak o nas mówią?

Prostota i funkcjonalność projektu jest rewelacyjna. Wybór ubezpieczenia, wariantów i wachlarz możliwości sprawia, że w bardzo prosty sposób dziecko zyska rzetelne ubezpieczenie. Gratuluję  innowacyjnego pomysłu - podpisuje się pod nim dwiema rękami.

Michał Kuskowski

Prezes Klubu Sportowego Volleystal

“Kiedy poznałem Wasz portal od razu zdecydowałem, że właśnie tutaj poczytam sobie więcej na temat ubezpieczeń moich dzieci. To bardzo dobre, że w jednym miejscu mogę porównać sobie oferty.”

Piotr Jankowski

Bydgoszcz

“Podoba mi się pomysł, a w szczególności prostota. Chętnie polecę takie podejście do sprawy

Iza Szczutkowska

“Rzetelne, prawdziwe - takie jak powinno być

Waldemar Kaczyński

expert z KUKE

“Nawet nie wiedziałam, że jako Rada Rodziców, nie mamy formalnego upoważnienia do wyboru firmy ubezpieczeniowej. Jako mama będąca w Radzie Rodziców, na pewno zarekomenduje ten portal. Świetna sprawa - polecam każdemu rodzicowi. Szczególnie ważne aby członkowie Rad Rodziców znali takie rozwiązania.”

Ewa Dąbrowska

członkini Rady Rodziców

"Bardzo ciekawe narzędzie idące z duchem czasów. Komplet informacji, banalnie prosta procedura i przede wszystkim możliwość wyboru."

Krzysztof Domagalski

Przedsiębiorca

"Bardzo dobre miejsce. Jako mama trójki dzieci w rożnym wieku, mogę wszystkie dzieci ubezpieczyć w jednej firmie i co ważne sama mogę wybrać pakiet, nikt niczego w żaden sposób mi nie narzuca. Dla nas to bardzo dobre rozwiązanie sprawy corocznego ubezpieczenia naszych dzieci."

Alicja Nowacka

Nauczycielka, Wychowawca w klasach 1-3

"Podoba mi się. jak będę we wrześniu na zebraniu Rady Rodziców - szepnę i podam link."

Omar Pławiński

Członek Rady Rodziców

Patrząc z perspektywy wychowawcy klasy - to bardzo profesjonalne narządzie. Szczególnie trafny argument, to ten dotyczący poważnego traktowania rodziców uczniów i ich prawa do wyboru. Wydaje mi się, że rzeczywiście świadomość i wiedza na temat ubezpieczeń jest niska a rodzice, bez zgłębiania szczegółów, decydują się na ubezpieczenie, które proponuje szkoła. Ten portal - wydaje mi się, nie tylko edukuje, ale również ułatwia dokonanie wyboru we własnym zakresie. Z pewnością będę polecać.”

Malwina Kowalska

nauczycielka klas 1-3

"Czytelność i przejrzystość. Info o modelach ubezpieczenia bomba. Kolejne zalety to kompleksowe podejście do tematu, minimalizm obsługi. Lekko się to wszystko czyta no i najważniejsze, że wszystko jest prosto wyłożone. Nie męczy mózgu i nie traci się tyle czasu jak, np. w rankomacie. Sam osobiście chętnie bym rekomendował portal na Radzie."

Michał Wierucki

Szkolna Rady Rodziców

“Dzięki tej stronie mam realny wybór i mogę dopasować ubezpieczenie moich dzieci do moich potrzeb. Dla mnie bardzo ważnym elementem jest opcja zabezpieczenia córki przed hejtem.”

Agnieszka Sawinel

mama dwóch córek

“Świetna sprawa - podoba mi się. W końcu wiem po co ubezpieczam córkę. Nigdy się wcześniej nad tym nie zastanawiałam. Dziękuję, że mam wybór. Wiem - zawsze miałam, ale w praktyce z niego nie korzystałam. Teraz mogę”

Alicja Malinowska

mama jedenastoletniej siatkarki

“Jak dla mnie Rewelacja! U siebie w pracy prowadzę sprawy polisy grupowej i ludzie naprawdę średnio mają pojęcie o ubezpieczeniu, myśląc że jest ono obowiązkowe. Zresztą mało kto czyta szczegóły. Sama oczywiście chętnie skorzystam

Aneta Peplińska

Grudziądz

“Jeżeli chcesz dodać swoją opinię, zrób to TUTAJ

Michał Jakubowski

pomysłodawca portalu

Najczęściej zadawane pytania:

Czy RODZIC ma obowiązek ubezpieczać swoje dziecko?

Nie ma takiego obowiązku, ale… to nie o nakazy tu chodzi, a o finanse rodziców związane z dzieckiem, gdy sytuacja jest nietypowa. Gdy zdarzy się wypadek lub choroba – mogą pojawić się wydatki, które przekraczają możliwości finansowe rodziców. Finanse większości rodziców w trudnej sytuacji uratuje ubezpieczenie. Ubezpieczenie nie jest obowiązkiem, ale wymaga mądrej i rozważnej decyzji rodziców.

co ZYSKUJE szkoła rekomendując ten portal?

Szkoła  daje realny wybór rodzicom i jednocześnie zwalnia się z odpowiedzialności wybierania za wszystkich.

Jakie były kryteria wyboru firm?

 Na wybór złożyło się wiele czynników. Ofertę ubezpieczenia uczniów ma kilkanaście firm na rynku. Przyjęliśmy trzy kryteria. Pierwszym kryterium była możliwość ubezpieczenia się online. Dla przykładu Hestia ma ubezpieczenie uczniów w swojej ofercie, ale nie załatwimy tego online bo trzeba się telefonicznie umówić z agentem na spotkanie lub udać do biura ubezpieczeniowego. Drugim kryterium była atrakcyjność cenowa oraz elastyczność. Oferty ubezpieczenia uczniów są do siebie bardzo podobne i niewiele się od siebie różnią. Jednak niektóre firmy dają atrakcyjne wyróżniki – np. UNIQA daje możliwość zabezpieczenia się przed hejtem w internecie. Trzecim kryterium była łatwość wyboru dla rodzica – dlatego przedstawiamy trzy oferty z kilku najlepszych. Oczywiście ofert na rynku jest więcej – można się z nimi zapoznać. Są też oferty bardziej złożone. Rynek proponuje np. ubezpieczenie dziecka na wypadek nowotworu na  dwa miliony euro, z którego można pokryć leczenie za granicą. W internecie wiele jest zbiórek na chore dzieci, a wystarczyłaby polisa za 46 zł.

czy szkoła może otrzymywać dodatkowe Pieniądze od firmy ubezpieczeniowej lub agenta za ubezpieczanie uczniów?

W tej kwestii zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że firma ubezpieczeniowa powinna zwrócić szkole lub Radzie Rodziców np 10% składki. Inni jednak twierdzą, że przekazywanie dodatkowych pieniędzy szkole za ubezpieczenie się w konkretnej firmie ubezpieczeniowej, jest wątpliwe etycznie. Prawnie zawsze można zrobić “sztuczkę” i firma lub pośrednik może legalnie wpłacić określony procent zebranej składki na konto Rady Rodziców, ale… tutaj przeciwnicy takiego rozwiązania mówią że “Przecież rodzice już wpłacają składki na radę rodziców. To w praktyce podwójne obciążanie rodziców. Lepiej gdy firma obniży składkę o 10% a rodzic sam zdecyduje, czy chce jeszcze dodatkowo wpłacać pieniądze na konto Rady Rodziców.” Zdaniem przeciwników –  uzależnianie wyboru ubezpieczenia od wielkości grantu dla Szkoły, może prowadzić do konfliktu interesów pomiędzy interesem szkoły a interesem rodziców. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj. A co Ty o tym sądzisz? Podziel się z nami swoją opinią w zakładce kontakt.