Dla rodziców

Tu ubezpieczysz swoje dziecko

Zrób to w najbardziej wygodny dla Ciebie spodób:

 

Z

Szybko i sprawnie

Określ kwotę składki i wpisz dane. Otrzymasz mailem jedną z najkorzystniejszych ofert.

h

Szczegółowo i dokładnie

Zobacz wszystkie możliwości i samodzielnie podejmij decyzję, gdzie ubezpieczysz dziecko.

Warto pamietać, że:

 • Szkoła, ani Rada Rodziców nie powinny narzucać Tobie wyboru firmy ubezpieczeniowej.
 • To Ty, jako rodzic indywidualnie powinieneś móc zdecydować, czy ubezpieczyć dziecko i  to od Ciebie zależy  wybór ubezpieczyciela oraz oferty.
 • Całkowita rezygnacja z ubezpieczenia, oznacza brak dodatkowego wsparcia finansowego, czyli realnej pomocy w momencie wypadku dziecka.
 • Najniższe składki mogą oznaczać niskie sumy ubezpieczenia, czyli – niskie kwoty wypłacanych świadczeń.
 • Powinieneś mieć naprawdę dobry wybór!

Nasze rekomendacje:

nasza ocena 5,6

 • Ochrona w przypadku pojawienia się  hejtu - realna usługa assistance - 3 specjalistów: informatyk, psycholog i prawnik
 • Możliwość ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej uczniów powyżej 13 roku życia
 • od 32 zł do 259 zł

nasza ocena 5,5

 • Ty wybierasz zakres
 • Suma ubezpieczenia do 100 000
 • Samodzielnie "komponujesz" polisę
 • Duża elastyczność
 • składka od 29 zł

nasza ocena 5,4

 • Nawet 1000 zł za 1% uszczerbku
 • Zwrot kosztów poszukiwania w przypadku zaginięcia lub uprowadzenia dziecka 5000 zł
 • Można ubezpieczyć wielu uczniów na jednej polisie
 • Ochrona/usługa "dziecko w sieci"
 • od 59 zł do 145 zł

Szczegółowe porównanie warunków:

* Rodzice w szczególności zwracają uwagę, na coraz większe ryzyko związane z hejtem, dlatego też najczęściej wybierają UNIQA

Czym się kierowaliśmy przy wyborze?

Na wybór złożyło się wiele czynników. Możliwość ubezpieczenia uczniów proponuje kilkanaście firm na rynku. Przyjęliśmy trzy kryteria.

 • Pierwszym kryterium była możliwość ubezpieczenia się online. Dla przykładu: Hestia ma ubezpieczenie uczniów w swojej ofercie, ale nie załatwimy tego online. Trzeba się telefonicznie umówić z agentem na spotkanie, lub udać do biura ubezpieczeniowego.
 • Drugim kryterium, była atrakcyjność cenowa oraz elastyczność. Możliwość wybrania z kilku wariantów. Oferty ubezpieczenia uczniów są do siebie podobne, jednak się od siebie różnią. Niektóre firmy dają atrakcyjne wyróżniki – np: Uniqa daje najszerszą możliwość zabezpieczenia się w przypadku pojawienia się hejtu w internecie oraz OC, które działa też na praktykach zawodowych. Compensa daje 5000 zł w przypadku zaginięcia lub porwania dziecka. Allianz ma najwyższą sumę ubezpieczenia w przypadku śmierci rodziców wskutek NNW (nawet do 150 000 zł w przypadku śmierci obojga rodziców w opcji dla przedszkola) Inne firmy też mają swoje atuty. Wybraliśmy naszym zdaniem te najistotniejsze.
 • Trzecim kryterium była łatwość wyboru dla rodzica – dlatego przedstawiamy trzy - cztery oferty spośród najlepszych, a nie wszystkie. Wybraliśmy te firmy, które mają najwięcej znaczących i przydatnych opcji. Nie da się ofert porównać tak wprost – jeden do jeden, bo mają zróżnicowane definicje i zakresy.

Podeszliśmy do tego praktycznie. Oczywiście ofert na rynku jest więcej – można się z nimi zapoznać np. tutaj. Są też oferty bardziej złożone. Rynek proponuje np. ubezpieczenie dziecka na wypadek nowotworu na dwa miliony euro, z którego można pokryć leczenie za granicą. W internecie wiele jest zbiórek na chore dzieci, a wystarczyłaby polisa za kilkadziesiąt zł Jeżeli chcesz sprawdzić np. ubezpieczenie na 2 000 000 euro? zobacz tutaj

  Masz pytania? Zobacz FAQ:

  Jeśli:

  • Nadal masz pytania
  • Potrzebujesz pomocy
  • Potrzebujesz wskazówki przy wyborze
  • Chcesz tradycyjnie, aby to Agent wystawił Ci polisę

  Zadzwoń do nas: 501 436 232

  7 dni w tygodniu w godz. 6:00 - 23:00

  lub napisz

   Dlaczego warto w ten sposób?

   • Sam wybierasz firmę i wariant
   • Szybko, bezpiecznie i online
   • 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
   • Zajmujemy się ubezpieczeniami od 1995 r.
   • Ubezpieczyliśmy już ponad 80 tysięcy osób
   • Ponad 20 mln zł wypłaconych odszkodowań
   • Działamy zgodnie z wytycznymi MEN
   • Pomożemy w każdym przypadku

   Jak o nas mówią?

   Prostota i funkcjonalność projektu jest rewelacyjna. Wybór ubezpieczenia, wariantów i wachlarz możliwości sprawia, że w bardzo prosty sposób dziecko zyska rzetelne ubezpieczenie. Gratuluję  innowacyjnego pomysłu - podpisuje się pod nim dwiema rękami.

   Michał Kuskowski

   Prezes Klubu Sportowego Volleystal

   “Kiedy poznałem Wasz portal od razu zdecydowałem, że właśnie tutaj poczytam sobie więcej na temat ubezpieczeń moich dzieci. To bardzo dobre, że w jednym miejscu mogę porównać sobie oferty.”

   Piotr Jankowski

   Bydgoszcz

   “Podoba mi się pomysł, a w szczególności prostota. Chętnie polecę takie podejście do sprawy

   Iza Szczutkowska

   “Rzetelne, prawdziwe - takie jak powinno być

   Waldemar Kaczyński

   expert z KUKE

   “Nawet nie wiedziałam, że jako Rada Rodziców, nie mamy formalnego upoważnienia do wyboru firmy ubezpieczeniowej. Jako mama będąca w Radzie Rodziców, na pewno zarekomenduje ten portal. Świetna sprawa - polecam każdemu rodzicowi. Szczególnie ważne aby członkowie Rad Rodziców znali takie rozwiązania.”

   Ewa Dąbrowska

   członkini Rady Rodziców

   "Bardzo ciekawe narzędzie idące z duchem czasów. Komplet informacji, banalnie prosta procedura i przede wszystkim możliwość wyboru."

   Krzysztof Domagalski

   Przedsiębiorca

   "Bardzo dobre miejsce. Jako mama trójki dzieci w rożnym wieku, mogę wszystkie dzieci ubezpieczyć w jednej firmie i co ważne sama mogę wybrać pakiet, nikt niczego w żaden sposób mi nie narzuca. Dla nas to bardzo dobre rozwiązanie sprawy corocznego ubezpieczenia naszych dzieci."

   Alicja Nowacka

   Nauczycielka, Wychowawca w klasach 1-3

   "Podoba mi się. jak będę we wrześniu na zebraniu Rady Rodziców - szepnę i podam link."

   Omar Pławiński

   Członek Rady Rodziców

   Patrząc z perspektywy wychowawcy klasy - to bardzo profesjonalne narządzie. Szczególnie trafny argument, to ten dotyczący poważnego traktowania rodziców uczniów i ich prawa do wyboru. Wydaje mi się, że rzeczywiście świadomość i wiedza na temat ubezpieczeń jest niska a rodzice, bez zgłębiania szczegółów, decydują się na ubezpieczenie, które proponuje szkoła. Ten portal - wydaje mi się, nie tylko edukuje, ale również ułatwia dokonanie wyboru we własnym zakresie. Z pewnością będę polecać.”

   Malwina Kowalska

   nauczycielka klas 1-3

   "Czytelność i przejrzystość. Info o modelach ubezpieczenia bomba. Kolejne zalety to kompleksowe podejście do tematu, minimalizm obsługi. Lekko się to wszystko czyta no i najważniejsze, że wszystko jest prosto wyłożone. Nie męczy mózgu i nie traci się tyle czasu jak, np. w rankomacie. Sam osobiście chętnie bym rekomendował portal na Radzie."

   Michał Wierucki

   Szkolna Rady Rodziców

   “Dzięki tej stronie mam realny wybór i mogę dopasować ubezpieczenie moich dzieci do moich potrzeb. Dla mnie bardzo ważnym elementem jest opcja zabezpieczenia córki przed hejtem.”

   Agnieszka Sawinel

   mama dwóch córek

   “Świetna sprawa - podoba mi się. W końcu wiem po co ubezpieczam córkę. Nigdy się wcześniej nad tym nie zastanawiałam. Dziękuję, że mam wybór. Wiem - zawsze miałam, ale w praktyce z niego nie korzystałam. Teraz mogę”

   Alicja Malinowska

   mama jedenastoletniej siatkarki

   “Jak dla mnie Rewelacja! U siebie w pracy prowadzę sprawy polisy grupowej i ludzie naprawdę średnio mają pojęcie o ubezpieczeniu, myśląc że jest ono obowiązkowe. Zresztą mało kto czyta szczegóły. Sama oczywiście chętnie skorzystam

   Aneta Peplińska

   Grudziądz

   “Jeżeli chcesz dodać swoją opinię, zrób to TUTAJ

   Michał Jakubowski

   pomysłodawca portalu

   Najczęściej zadawane pytania:

   Czy mam obowiązek ubezpieczać swoje dziecko?
   Nie ma takiego obowiązku, ale… to nie o obowiązek tu chodzi, a o finanse rodziców związane z dzieckiem, gdy sytuacja jest nietypowa. Gdy zdarzy się wypadek lub choroba – mogą pojawić się wydatki, które przekraczają możliwości finansowe rodziców. Finanse większości rodziców w trudnej sytuacji uratuje ubezpieczenie. Ubezpieczenie nie jest obowiązkiem, ale całkowita rezygnacja z ubezpieczenia, oznacza brak dodatkowego wsparcia finansowego, czyli realnej pomocy w momencie wypadku dziecka lub innego zdarzenia losowego. (dowiedz się więcej)
   Czy ubezpieczenie indywidualne online jest droższe od grupowego w szkole?
   Zazwyczaj ubezpieczenie grupowe jest tańsze i lepsze. Wszystkie ubezpieczenia rekomendowane przez ten portal, to ubezpieczenia grupowe, czyli z szerszą ochroną i niższą składką. Grupą docelową nie są uczniowie konkretnej szkoły (czyli zazwyczaj kilkaset osób), ale uczniowie w ogóle. W Polsce jest ponad 48 tysięcy szkół i placówek oświatowych, w których uczy się ponad 4,5 mln uczniów. Dzięki tak potężnej grupie docelowej, możliwe jest zmniejszenie składki i zwiększenie zakresu. Dodatkowo cały proces odbywa się automatycznie online – nie ma kosztów druków itp. Podsumowując – tu znajdziesz ubezpieczenia grupowe – zawierane indywidualnie online.
   Jakie ubezpieczenie wybrać dla sportowca?
   Przede wszystkim takie, które nie wyłącza uprawiania sportu. W niektórych ogólnych warunkach ubezpieczenia, często jest zapis, że polisa zawiera amatorskie uprawianie sportu. Wykluczony jest jednak udział w zawodach. Polisa musi zawierać zarówno amatorskie, jak i wyczynowe uprawienie sportu (np. UNIQA). Warto też pomyśleć o wysokiej sumie ubezpieczenia. Za 40 zł rocznie nie da się kupić dobrego ubezpieczenia dla sportowca. Przy poważnym urazie, koszty leczenia lub rehabilitacji mogą być bardzo wysokie.
   czy TEN portal ma profity za polecane ubezpieczenia?
   Nie. Za polecane ubezpieczenia nie. Portal ma profity, dopiero gdy dojdzie do zawarcia umowy ubezpieczenia. W dzisiejszych czasach to powszechne, że firmy z różnych branż płacą za polecanie swoich usług. Dzięki temu możemy dostarczać treści edukacyjne dotyczące ubezpieczeń i się rozwijać. W przyszłości planowany jest rozwój portalu „sam ubezpieczam„. Niebawem tutaj dowiesz się więcej na temat ubezpieczeń, a także samodzielnie kupisz prostą polisę np. na mieszkanie lub podróż zagraniczną.
   co ZYSKUJE szkoła rekomendując ten portal?
   Szkoła daje realny wybór rodzicom i jednocześnie zwalnia się z odpowiedzialności wybierania za wszystkich. Jesteś zainteresowany grantem dla szkoły – zadzwoń, albo napisz
   Czy mogę TU ubezpieczyć dzieci z różnych szkół w jednej firmie?
   Tak. Każda z firm pozwala ubezpieczyć dowolną ilość dzieci. Dzieci nie muszą chodzić do tej samej szkoły. W różnych firmach robi się to na różne sposoby. Najwygodniej i najszybciej można to zrobić w COMPENSIE. Można wystawić jedną polisę na wszystkie dzieci. Wadą tego rozwiązania jest to, że wszystkie będą miały identyczny zakres.
   Jak mam wybrać Najlepszą opcje?
   Wybór ubezpieczenia jest ważny. Warto dobrać takie rozwiązanie, jakiego potrzebujemy. Warto też kupić taką polisę, na jaką nas stać. Pamiętaj – najniższe składki mogą jednocześnie oznaczać niskie sumy ubezpieczenia, a co za tym idzie – niskie kwoty wypłacanych świadczeń.

   Jeżeli nie potrafisz dokonać wyboru i potrzebujesz pomocy, prosimy o kontakt pod nr telefonu 501 436 232. Można też wysłać SMS o treści NNW – oddzwonimy.

   JaKie są modele ubezpieczania uczniów przez szkołę?
   Są trzy podstawowe modele:

   Model najstarszy – szkoła zawiera polisę w imieniu rodziców. Wybiera firmę oraz zbiera i przekazuje składki.

   Model starszy – szkoła wybiera firmę i ją rekomenduje – rodzic wybiera wariant i sam opłaca składkę online.

   Model rekomendowany – To model, w którym szkoła poważnie traktuje rodziców, ich pieniądze i prawo do wyboru. Rekomenduje rodzicom, aby sami wybrali sobie zarówno firmę ubezpieczeniową, jak i wariant. Podaje link np. do takiej strony jak ta. Rodzic ma prawdziwy wybór. Najpierw zapoznaje się z ofertą, potem dokonuje wyboru firmy i wariantu. Zawiera polisę online i sam opłaca składkę.

   Więcej na ten temat można się dowiedzieć TUTAJ

   nie chcę niczego wypełniać - czy mogę tu ubezpieczyć dziecko?
   Tak – w tym celu prosimy o kontakt pod nr telefonu 501 436 232. Można też wysłać SMS o treści NNW – oddzwonimy
   czy szkoła może otrzymywać dodatkowe Pieniądze od firmy ubezpieczeniowej lub agenta za ubezpieczanie uczniów?
   W tej kwestii zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że firma ubezpieczeniowa powinna zwrócić szkole lub Radzie Rodziców np 10% składki. Inni jednak twierdzą, że przekazywanie dodatkowych pieniędzy szkole za ubezpieczenie się w konkretnej firmie ubezpieczeniowej, jest wątpliwe etycznie. Prawnie zawsze można zrobić “sztuczkę” i firma lub pośrednik mogą legalnie wpłacić określony procent zebranej składki na konto Rady Rodziców, ale… tutaj przeciwnicy takiego rozwiązania mówią że “Przecież rodzice już wpłacają składki na radę rodziców. To w praktyce podwójne obciążanie rodziców. Lepiej gdy firma obniży składkę o 10% a rodzic sam zdecyduje, czy chce jeszcze dodatkowo wpłacać pieniądze na konto Rady Rodziców.” Zdaniem przeciwników –  uzależnianie wyboru ubezpieczenia od wielkości grantu dla Szkoły, może prowadzić do konfliktu interesów pomiędzy dobrem szkoły a dobrem rodziców.