Pewny.PL – ubezpieczanie bez tajemnic

czyli jak ubezpieczyć się łatwo i szybko, a jednocześnie profesjonalnie i odpowiedzialnie.

Co tutaj znajdziesz?

t

Niezbędną wiedzę

Rekomendacje

Wzory dokumentów

Co robimy?

 • SPRAWDZAMY i analizujemy warunki ubezpieczeń.
 • Wyszukujemy, które okazje to naprawdę okazje.
 • Pokazujemy najczęściej popełniane błędy.
 • OSTRZEGAMY przed pustymi ofertami.
 • REKOMENDUJEMY oferty realnie pewne.
 • Uświadamiamy, jak unikać pułapek.

  Co z tego masz?

  • Dokładnie taką ochronę, za jaką płacisz.
  • Wiedza i pewność Twojego wyboru.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy.
  • Gwarancję wsparcia po zdarzeniu.

  Zacznij tu:

  WEJDŹ

  JESTEM RODZICEM

  WEJDŹ

  JESTEM CZŁONKIEM RADY RODZICÓW

  WEJDŹ

  JESTEM DYREKTOREM

  WEJDŹ

  JESTEM NAUCZYCIELEM

  WEJDŹ

  JESTEM STUDENTEM

  WEJDŹ

  PLANUJE WYCIECZKĘ

  Dlaczego warto z nami?

  • Sam wybierasz firmę i wariant
  • Szybko, bezpiecznie i online
  • 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
  • Zajmujemy się ubezpieczeniami od 1995 r.
  • Ubezpieczyliśmy już ponad 80 tysięcy osób
  • Ponad 20 mln zł wypłaconych odszkodowań
  • Działamy zgodnie z wytycznymi MEN
  • Pomożemy w każdym przypadku

  Dlaczego nie stworzyliśmy kolejnej porównywarki?

  • Ponieważ nie zawsze i nie dla wszystkich cena jest najważniejsza
  • Ubezpieczenia mają wiele niuansów i nie wszystko da się wprost wyczytać z oferty
  • Bo ważne jest, czy ubezpieczyciel daje realną ochronę, jeśli coś się wydarzy

   Masz pytania? Zobacz FAQ:

   Jeśli:

   • Nadal masz pytania
   • Potrzebujesz pomocy
   • Potrzebujesz wskazówki przy wyborze
   • Chcesz tradycyjnie, aby to Agent wszystko zrobił

   Zadzwoń do nas: 501 436 232

   7 dni w tygodniu w godz. 6:00 - 23:00

   lub napisz

   KNF, Rzecznik Finansowy i Ministerstwo Edukacji Narodowej mówią jednym głosem:

   Przepisy ustawy nie upoważniają Dyrekcji szkoły do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Także Rady Rodziców, bez prawnego upoważnienia, nie mogą zawierać jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW. To rodzice - każdy indywidualnie rozstrzygają, czy należy w szkole ubezpieczyć dziecko i do nich zależy wybór oferty.

   Sprawdź:

   • Komunikat Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z dnia 13 lipca 2017 roku w sprawie ubezpieczeń NNW dzieci i młodzieży szkolnej. zobacz 
   • Rzecznik Finansowy o ubezpieczeniach szkolnych pobierz
   • MEN  – pismo nr DWKI-WPB.513.168.2019.BN z 1 października 2019 r. pobierz

   Artykuły

   Jak o nas mówią?

   Prostota i funkcjonalność projektu jest rewelacyjna. Wybór ubezpieczenia, wariantów i wachlarz możliwości sprawia, że w bardzo prosty sposób dziecko zyska rzetelne ubezpieczenie. Gratuluję  innowacyjnego pomysłu - podpisuje się pod nim dwiema rękami.

   Michał Kuskowski

   Prezes Klubu Sportowego Volleystal

   “Kiedy poznałem Wasz portal od razu zdecydowałem, że właśnie tutaj poczytam sobie więcej na temat ubezpieczeń moich dzieci. To bardzo dobre, że w jednym miejscu mogę porównać sobie oferty.”

   Piotr Jankowski

   Bydgoszcz

   “Podoba mi się pomysł, a w szczególności prostota. Chętnie polecę takie podejście do sprawy

   Iza Szczutkowska

   “Rzetelne, prawdziwe - takie jak powinno być

   Waldemar Kaczyński

   expert z KUKE

   “Nawet nie wiedziałam, że jako Rada Rodziców, nie mamy formalnego upoważnienia do wyboru firmy ubezpieczeniowej. Jako mama będąca w Radzie Rodziców, na pewno zarekomenduje ten portal. Świetna sprawa - polecam każdemu rodzicowi. Szczególnie ważne aby członkowie Rad Rodziców znali takie rozwiązania.”

   Ewa Dąbrowska

   członkini Rady Rodziców

   "Bardzo ciekawe narzędzie idące z duchem czasów. Komplet informacji, banalnie prosta procedura i przede wszystkim możliwość wyboru."

   Krzysztof Domagalski

   Przedsiębiorca

   "Bardzo dobre miejsce. Jako mama trójki dzieci w rożnym wieku, mogę wszystkie dzieci ubezpieczyć w jednej firmie i co ważne sama mogę wybrać pakiet, nikt niczego w żaden sposób mi nie narzuca. Dla nas to bardzo dobre rozwiązanie sprawy corocznego ubezpieczenia naszych dzieci."

   Alicja Nowacka

   Nauczycielka, Wychowawca w klasach 1-3

   "Podoba mi się. jak będę we wrześniu na zebraniu Rady Rodziców - szepnę i podam link."

   Omar Pławiński

   Członek Rady Rodziców

   Patrząc z perspektywy wychowawcy klasy - to bardzo profesjonalne narządzie. Szczególnie trafny argument, to ten dotyczący poważnego traktowania rodziców uczniów i ich prawa do wyboru. Wydaje mi się, że rzeczywiście świadomość i wiedza na temat ubezpieczeń jest niska a rodzice, bez zgłębiania szczegółów, decydują się na ubezpieczenie, które proponuje szkoła. Ten portal - wydaje mi się, nie tylko edukuje, ale również ułatwia dokonanie wyboru we własnym zakresie. Z pewnością będę polecać.”

   Malwina Kowalska

   nauczycielka klas 1-3

   "Czytelność i przejrzystość. Info o modelach ubezpieczenia bomba. Kolejne zalety to kompleksowe podejście do tematu, minimalizm obsługi. Lekko się to wszystko czyta no i najważniejsze, że wszystko jest prosto wyłożone. Nie męczy mózgu i nie traci się tyle czasu jak, np. w rankomacie. Sam osobiście chętnie bym rekomendował portal na Radzie."

   Michał Wierucki

   Szkolna Rady Rodziców

   “Dzięki tej stronie mam realny wybór i mogę dopasować ubezpieczenie moich dzieci do moich potrzeb. Dla mnie bardzo ważnym elementem jest opcja zabezpieczenia córki przed hejtem.”

   Agnieszka Sawinel

   mama dwóch córek

   “Świetna sprawa - podoba mi się. W końcu wiem po co ubezpieczam córkę. Nigdy się wcześniej nad tym nie zastanawiałam. Dziękuję, że mam wybór. Wiem - zawsze miałam, ale w praktyce z niego nie korzystałam. Teraz mogę”

   Alicja Malinowska

   mama jedenastoletniej siatkarki

   “Jak dla mnie Rewelacja! U siebie w pracy prowadzę sprawy polisy grupowej i ludzie naprawdę średnio mają pojęcie o ubezpieczeniu, myśląc że jest ono obowiązkowe. Zresztą mało kto czyta szczegóły. Sama oczywiście chętnie skorzystam

   Aneta Peplińska

   Grudziądz

   “Jeżeli chcesz dodać swoją opinię, zrób to TUTAJ

   Michał Jakubowski

   pomysłodawca portalu

   Najczęściej zadawane pytania:

   Czy mam obowiązek ubezpieczać swoje dziecko?

   Nie ma takiego obowiązku, ale… to nie o obowiązkowość tu chodzi, a o finanse rodziców związane z dzieckiem, gdy sytuacja jest nietypowa. Gdy zdarzy się wypadek lub choroba – mogą pojawić się wydatki, które przekraczają możliwości finansowe rodziców. Finanse większości rodziców w trudnej sytuacji uratuje ubezpieczenie. Ubezpieczenie nie jest obowiązkiem, ale wymaga mądrej i rozważnej decyzji rodziców (dowiedz się więcej).

   Czy ubezpieczenie indywidualne online jest droższe od grupowego w szkole?

   Zazwyczaj ubezpieczenie grupowe jest tańsze i lepsze. Wszystkie ubezpieczenia rekomendowane przez ten portal, to ubezpieczenia grupowe, czyli z szerszą ochroną i niższą składką. Grupą docelową nie są uczniowie konkretnej szkoły (czyli zazwyczaj kilkaset osób), ale uczniowie w ogóle. W Polsce jest ponad 48 tysięcy szkół i placówek oświatowych, w których uczy się ponad 4,5 mln uczniów. Dzięki tak potężnej grupie docelowej, możliwe jest zmniejszenie składki i zwiększenie zakresu. Dodatkowo cały proces odbywa się automatycznie online – nie ma kosztów druków itp. Podsumowując – tu znajdziesz ubezpieczenia grupowe – zawierane indywidualnie online.

   Jakie ubezpieczenie wybrać dla sportowca?

   Przede wszystkim takie które nie wyłącza uprawiania sportu. W niektórych warunkach często jest zapis że, polisa zawiera amatorskie uprawianie sportu. Wykluczony jest jednak udział w zawodach. Polisa musi zawierać zarówno amatorskie, jak i wyczynowe uprawienie sportu (np. UNIQA). Warto też pomyśleć o wysokiej sumie ubezpieczenia. Za 40 zł rocznie nie da się kupić dobrego ubezpieczenia dla sportowca. Przy poważnej urazie, koszty leczenia lub rehabilitacji mogą być bardzo wysokie.

   czy TEN portal ma profity za polecane ubezpieczenia?

   Nie. Za polecane ubezpieczenia nie. Dopiero gdy dochodzi do zawarcia umowy – portal ma profity. W dzisiejszych czasach to powszechne, że firmy z różnych branż płacą za polecanie swoich usług. Dzięki temu możemy dostarczać treści edukacyjne dotyczące ubezpieczeń i się rozwijać. W przyszłości planowany jest portal „sam ubezpieczam” na którym będzie można dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń, a także samodzielnie kupić prostą polisę np. na mieszkanie lub podróż zagraniczną.

   co ZYSKUJE szkoła rekomendując ten portal?

   Szkoła bierze udział w losowaniu nagród w postaci pomocy naukowych – jeżeli się zgłosi do konkursu. Jednocześnie szkoła ma poczucie, że daje realny wybór rodzicom i jednocześnie zwalnia się z odpowiedzialności wybierania za wszystkich.

   Jak mogę dodać swoją opinię?

   Wystarczy że wejdziesz TUTAJ.

   Czy mogę TU ubezpieczyć dzieci z różnych szkół w jednej firmie?

   Tak. Każda z firm pozwala ubezpieczyć dowolną ilość dzieci. Dzieci nie muszą chodzić do tej samej szkoły. W różnych firmach robi się to na różne sposoby. Najwygodniej i najszybciej można to zrobić w COMPENSIE. Można wystawić jedną polisę na wszystkie dzieci. Wadą tego rozwiązania jest to, że wszystkie będą miały identyczny zakres.

   Jak mam wybrać Najlepszą opcje?

   Wybór ubezpieczenia jest ważny. Warto dobrać takie jakie potrzebujemy. Warto też kupić polisę taką na jaką nas stać. Jeżeli nie potrafisz dokonać wyboru i potrzebujesz pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny z naszym konsultantem pod nr telefonu 501 436 232. Można też wysłać SMS o treści NNW – konsultant oddzwoni.

   JaKie są modele ubezpieczania uczniów przez szkołę?

   Są trzy podstawowe modele:

   Model najstarszy – szkoła zawiera polisę w imieniu rodziców. Wybiera firmę i oraz zbiera i przekazuje składki

   Model starszy – szkoła wybiera firmę i ją rekomenduje – rodzic wybiera wariant i sam opłaca online składkę

   Model rekomendowany – To model w którym szkoła poważnie traktuje rodziców, ich pieniądze i prawo do wyboru. Rekomenduje rodzicom aby sami wybrali sobie zarówno firmę ubezpieczeniową jak i wariant. Podaje link np. do takiej strony jak ta. Rodzic ma prawdziwy wybór. Najpierw zapoznaje się z ofertą, potem dokonuje wyboru firmy i wariantu. Zawiera polisę online i sam opłaca składkę.

   Więcej na ten temat można się dowiedzieć TUTAJ

   nie chcę niczego wypełniać - czy mogę tu ubezpieczyć dziecko?

   Tak – w tym celu prosimy o kontakt pod nr telefonu 501 436 232. Można też wysłać SMS o treści NNW – oddzwonimy

   czy szkoła może otrzymywać dodatkowe Pieniądze od firmy ubezpieczeniowej lub agenta za ubezpieczanie uczniów?

   W tej kwestii zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że firma ubezpieczeniowa powinna zwrócić szkole lub Radzie Rodziców np 10% składki. Inni jednak twierdzą, że przekazywanie dodatkowych pieniędzy szkole za ubezpieczenie się w konkretnej firmie ubezpieczeniowej, jest wątpliwe etycznie. Prawnie zawsze można zrobić „sztuczkę” i firma lub pośrednik może legalnie wpłacić określony procent zebranej składki na konto Rady Rodziców, ale… tutaj przeciwnicy takiego rozwiązania mówią że „Przecież rodzice już wpłacają składki na radę rodziców. To w praktyce podwójne obciążanie rodziców. Lepiej gdy firma obniży składkę o 10% a rodzic sam zdecyduje, czy chce jeszcze dodatkowo wpłacać pieniądze na konto Rady Rodziców.” Zdaniem przeciwników –  uzależnianie wyboru ubezpieczenia od wielkości grantu dla Szkoły, może prowadzić do konfliktu interesów pomiędzy interesem szkoły a interesem rodziców.