Pewny.PL – zmieniamy ubezpieczenia!

Portal rzetelnej wiedzy

Niezbędna wiedza

Przydatne dokumenty

Rekomendacje

Nasza misja

Co robimy?

 • SPRAWDZAMY i analizujemy warunki ubezpieczeń.
 • Wyszukujemy, które okazje to naprawdę okazje.
 • Pokazujemy najczęściej popełniane błędy.
 • OSTRZEGAMY przed pustymi ofertami.
 • REKOMENDUJEMY oferty realnie pewne.
 • Uświadamiamy, jak unikać pułapek.

  Dlaczego to robimy?

  • Aby zmienić rynek ubezpieczeń na LEPSZY dla klienta
  • Aby  każdy miał dokładnie taką ochronę, za jaką płaci
  • Abyś mógł mieć WIEDZĘ i PEWNOŚĆ wyboru
  • Dla OSZCZĘDNOŚCI Twojego czasu i pieniędzy
  • Aby dać Ci GWARANCJĘ wsparcia po zdarzeniu.

  Dlaczego to nie kolejna porównywarka?

  • Ponieważ nie zawsze i nie dla wszystkich cena jest najważniejsza
  • Ubezpieczenia mają wiele niuansów i nie wszystko da się wprost wyczytać z oferty
  • Bo ważne jest, czy ubezpieczyciel daje realną ochronę, jeśli coś się wydarzy

  Dlaczego warto z nami?

  • Sam wybierasz firmę i wariant
  • Szybko, bezpiecznie i online
  • 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
  • Zajmujemy się ubezpieczeniami od 1995 r.
  • Ubezpieczyliśmy już ponad 80 tysięcy osób
  • Ponad 20 mln zł wypłaconych odszkodowań
  • Działamy zgodnie z wytycznymi MEN
  • Pomożemy w każdym przypadku

  Jak o nas mówią?

  Prostota i funkcjonalność projektu jest rewelacyjna. Wybór ubezpieczenia, wariantów i wachlarz możliwości sprawia, że w bardzo prosty sposób dziecko zyska rzetelne ubezpieczenie. Gratuluję  innowacyjnego pomysłu – podpisuje się pod nim dwiema rękami.

  Michał Kuskowski

  Prezes Klubu Sportowego Volleystal

  “Kiedy poznałem Wasz portal od razu zdecydowałem, że właśnie tutaj poczytam sobie więcej na temat ubezpieczeń moich dzieci. To bardzo dobre, że w jednym miejscu mogę porównać sobie oferty.”

  Piotr Jankowski

  Bydgoszcz

  “Podoba mi się pomysł, a w szczególności prostota. Chętnie polecę takie podejście do sprawy

  Iza Szczutkowska

  “Rzetelne, prawdziwe – takie jak powinno być

  Waldemar Kaczyński

  expert z KUKE

  “Nawet nie wiedziałam, że jako Rada Rodziców, nie mamy formalnego upoważnienia do wyboru firmy ubezpieczeniowej. Jako mama będąca w Radzie Rodziców, na pewno zarekomenduje ten portal. Świetna sprawa – polecam każdemu rodzicowi. Szczególnie ważne aby członkowie Rad Rodziców znali takie rozwiązania.”

  Ewa Dąbrowska

  członkini Rady Rodziców

  „Bardzo ciekawe narzędzie idące z duchem czasów. Komplet informacji, banalnie prosta procedura i przede wszystkim możliwość wyboru.”

  Krzysztof Domagalski

  Przedsiębiorca

  „Bardzo dobre miejsce. Jako mama trójki dzieci w rożnym wieku, mogę wszystkie dzieci ubezpieczyć w jednej firmie i co ważne sama mogę wybrać pakiet, nikt niczego w żaden sposób mi nie narzuca. Dla nas to bardzo dobre rozwiązanie sprawy corocznego ubezpieczenia naszych dzieci.”

  Alicja Nowacka

  Nauczycielka, Wychowawca w klasach 1-3

  „Podoba mi się. jak będę we wrześniu na zebraniu Rady Rodziców – szepnę i podam link.”

  Omar Pławiński

  Członek Rady Rodziców

  Patrząc z perspektywy wychowawcy klasy – to bardzo profesjonalne narządzie. Szczególnie trafny argument, to ten dotyczący poważnego traktowania rodziców uczniów i ich prawa do wyboru. Wydaje mi się, że rzeczywiście świadomość i wiedza na temat ubezpieczeń jest niska a rodzice, bez zgłębiania szczegółów, decydują się na ubezpieczenie, które proponuje szkoła. Ten portal – wydaje mi się, nie tylko edukuje, ale również ułatwia dokonanie wyboru we własnym zakresie. Z pewnością będę polecać.”

  Malwina Kowalska

  nauczycielka klas 1-3

  „Czytelność i przejrzystość. Info o modelach ubezpieczenia bomba. Kolejne zalety to kompleksowe podejście do tematu, minimalizm obsługi. Lekko się to wszystko czyta no i najważniejsze, że wszystko jest prosto wyłożone. Nie męczy mózgu i nie traci się tyle czasu jak, np. w rankomacie. Sam osobiście chętnie bym rekomendował portal na Radzie.”

  Michał Wierucki

  Szkolna Rady Rodziców

  “Dzięki tej stronie mam realny wybór i mogę dopasować ubezpieczenie moich dzieci do moich potrzeb. Dla mnie bardzo ważnym elementem jest opcja zabezpieczenia córki przed hejtem.”

  Agnieszka Sawinel

  mama dwóch córek

  “Świetna sprawa – podoba mi się. W końcu wiem po co ubezpieczam córkę. Nigdy się wcześniej nad tym nie zastanawiałam. Dziękuję, że mam wybór. Wiem – zawsze miałam, ale w praktyce z niego nie korzystałam. Teraz mogę”

  Alicja Malinowska

  mama jedenastoletniej siatkarki

  “Jak dla mnie Rewelacja! U siebie w pracy prowadzę sprawy polisy grupowej i ludzie naprawdę średnio mają pojęcie o ubezpieczeniu, myśląc że jest ono obowiązkowe. Zresztą mało kto czyta szczegóły. Sama oczywiście chętnie skorzystam

  Aneta Peplińska

  Grudziądz

  “Jeżeli chcesz dodać swoją opinię, zrób to TUTAJ

  Michał Jakubowski

  pomysłodawca portalu

  Najczęściej zadawane pytania:

  Czy mam obowiązek ubezpieczać swoje dziecko?

  Nie ma takiego obowiązku, ale… to nie o obowiązkowość tu chodzi, a o finanse rodziców związane z dzieckiem, gdy sytuacja jest nietypowa. Gdy zdarzy się wypadek lub choroba – mogą pojawić się wydatki, które przekraczają możliwości finansowe rodziców. Finanse większości rodziców w trudnej sytuacji uratuje ubezpieczenie. Ubezpieczenie nie jest obowiązkiem, ale wymaga mądrej i rozważnej decyzji rodziców (dowiedz się więcej).

  Czy ubezpieczenie indywidualne online jest droższe od grupowego w szkole?

  Zazwyczaj ubezpieczenie grupowe jest tańsze i lepsze. Wszystkie ubezpieczenia rekomendowane przez ten portal, to ubezpieczenia grupowe, czyli z szerszą ochroną i niższą składką. Grupą docelową nie są uczniowie konkretnej szkoły (czyli zazwyczaj kilkaset osób), ale uczniowie w ogóle. W Polsce jest ponad 48 tysięcy szkół i placówek oświatowych, w których uczy się ponad 4,5 mln uczniów. Dzięki tak potężnej grupie docelowej, możliwe jest zmniejszenie składki i zwiększenie zakresu. Dodatkowo cały proces odbywa się automatycznie online – nie ma kosztów druków itp. Podsumowując – tu znajdziesz ubezpieczenia grupowe – zawierane indywidualnie online.

  Jakie ubezpieczenie wybrać dla sportowca?

  Przede wszystkim takie które nie wyłącza uprawiania sportu. W niektórych warunkach często jest zapis że, polisa zawiera amatorskie uprawianie sportu. Wykluczony jest jednak udział w zawodach. Polisa musi zawierać zarówno amatorskie, jak i wyczynowe uprawienie sportu (np. UNIQA). Warto też pomyśleć o wysokiej sumie ubezpieczenia. Za 40 zł rocznie nie da się kupić dobrego ubezpieczenia dla sportowca. Przy poważnej urazie, koszty leczenia lub rehabilitacji mogą być bardzo wysokie.

  czy TEN portal ma profity za polecane ubezpieczenia?

  Nie. Za polecane ubezpieczenia nie. Dopiero gdy dochodzi do zawarcia umowy – portal ma profity. W dzisiejszych czasach to powszechne, że firmy z różnych branż płacą za polecanie swoich usług. Dzięki temu możemy dostarczać treści edukacyjne dotyczące ubezpieczeń i się rozwijać. W przyszłości planowany jest portal „sam ubezpieczam” na którym będzie można dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń, a także samodzielnie kupić prostą polisę np. na mieszkanie lub podróż zagraniczną.

  co ZYSKUJE szkoła rekomendując ten portal?

  Szkoła bierze udział w losowaniu nagród w postaci pomocy naukowych – jeżeli się zgłosi do konkursu. Jednocześnie szkoła ma poczucie, że daje realny wybór rodzicom i jednocześnie zwalnia się z odpowiedzialności wybierania za wszystkich.

  Jak mogę dodać swoją opinię?

  Wystarczy że wejdziesz TUTAJ.

  Czy mogę TU ubezpieczyć dzieci z różnych szkół w jednej firmie?

  Tak. Każda z firm pozwala ubezpieczyć dowolną ilość dzieci. Dzieci nie muszą chodzić do tej samej szkoły. W różnych firmach robi się to na różne sposoby. Najwygodniej i najszybciej można to zrobić w COMPENSIE. Można wystawić jedną polisę na wszystkie dzieci. Wadą tego rozwiązania jest to, że wszystkie będą miały identyczny zakres.

  Jak mam wybrać Najlepszą opcje?

  Wybór ubezpieczenia jest ważny. Warto dobrać takie jakie potrzebujemy. Warto też kupić polisę taką na jaką nas stać. Jeżeli nie potrafisz dokonać wyboru i potrzebujesz pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny z naszym konsultantem pod nr telefonu 501 436 232. Można też wysłać SMS o treści NNW – konsultant oddzwoni.

  JaKie są modele ubezpieczania uczniów przez szkołę?

  Są trzy podstawowe modele:

  Model najstarszy – szkoła zawiera polisę w imieniu rodziców. Wybiera firmę i oraz zbiera i przekazuje składki

  Model starszy – szkoła wybiera firmę i ją rekomenduje – rodzic wybiera wariant i sam opłaca online składkę

  Model rekomendowany – To model w którym szkoła poważnie traktuje rodziców, ich pieniądze i prawo do wyboru. Rekomenduje rodzicom aby sami wybrali sobie zarówno firmę ubezpieczeniową jak i wariant. Podaje link np. do takiej strony jak ta. Rodzic ma prawdziwy wybór. Najpierw zapoznaje się z ofertą, potem dokonuje wyboru firmy i wariantu. Zawiera polisę online i sam opłaca składkę.

  Więcej na ten temat można się dowiedzieć TUTAJ

  nie chcę niczego wypełniać - czy mogę tu ubezpieczyć dziecko?

  Tak – w tym celu prosimy o kontakt pod nr telefonu 501 436 232. Można też wysłać SMS o treści NNW – oddzwonimy

  czy szkoła może otrzymywać dodatkowe Pieniądze od firmy ubezpieczeniowej lub agenta za ubezpieczanie uczniów?

  W tej kwestii zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że firma ubezpieczeniowa powinna zwrócić szkole lub Radzie Rodziców np 10% składki. Inni jednak twierdzą, że przekazywanie dodatkowych pieniędzy szkole za ubezpieczenie się w konkretnej firmie ubezpieczeniowej, jest wątpliwe etycznie. Prawnie zawsze można zrobić „sztuczkę” i firma lub pośrednik może legalnie wpłacić określony procent zebranej składki na konto Rady Rodziców, ale… tutaj przeciwnicy takiego rozwiązania mówią że „Przecież rodzice już wpłacają składki na radę rodziców. To w praktyce podwójne obciążanie rodziców. Lepiej gdy firma obniży składkę o 10% a rodzic sam zdecyduje, czy chce jeszcze dodatkowo wpłacać pieniądze na konto Rady Rodziców.” Zdaniem przeciwników –  uzależnianie wyboru ubezpieczenia od wielkości grantu dla Szkoły, może prowadzić do konfliktu interesów pomiędzy interesem szkoły a interesem rodziców.