OC dla nauczyciela

Ubezpieczenie uczniow

Polisa OC dla nauczyciela nie jest obowiązkowa. Jednak każda profesja niesie za sobą różne zagrożenia związane z możliwością wyrządzenia komuś szkody. W przypadku nauczycieli to zagrożenie jest dość specyficzne, np. wtedy, kiedy nauczyciel bierze pod opiekę nieletnich – podopieczni bardzo często nie myślą o skutkach swoich zachowań i nawet niechcący doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji. Nie każdy wie, że gdy dwóch dziesięciolatków pobije się na przerwie, nauczyciel sprawujący opiekę nad tymi uczniami musi liczyć się z tym, że rodzice tych uczniów, mogą wystąpić do niego z roszczeniem zapłaty np. za rozbite okulary, telefon, czy zniszczoną odzież. Może też się zdarzyć, że roszczenie będzie dotyczyło kosztów leczenia dentystycznego lub innych. 

Po co polisa OC dla nauczyciela – czy warto?

Przy dzisiejszej roszczeniowej postawie rodziców, którzy korzystają z pomocy prawników, można się wszystkiego spodziewać. Rodzic, którego dziecko na wycieczce ponosi szkodę (np. złamie rękę, zostanie pobite, okradzione itp.) bardzo często obwinia nauczyciela. Nauczyciel dostaje wezwanie do zapłaty, albo do sądu i bez polisy ma kłopot. Każde zdarzenie jest inne i odpowiedzialność rozpatruje się indywidualnie. Poczucie nauczyciela o braku winy nie ma tu znaczenia, bo rodzice i ich prawnik mogą to widzieć inaczej.

Gdy nauczyciel posiada polisę odpowiedzialności cywilnej związaną z wykonywanym zawodem ma pewność, że w przypadku pojawienia się roszczenia firma ubezpieczeniowa przeprowadzi profesjonalne postępowanie likwidacyjne, w toku którego ustali odpowiedzialność nauczyciela lub jej brak. Następnie, w przypadku gdy nauczyciel będzie odpowiedzialny za szkodę, wypłaci odszkodowanie.

Nauczyciel, który nie posiada polisy, naraża się na koszty nie tylko związane z wypłatą odszkodowania lub zadośćuczynienia. Musi się też liczyć z kosztami prawnymi związanymi z ustaleniem odpowiedzialności odszkodowawczej. W przestrzeni publicznej działa wiele kancelarii odszkodowawczych, które zatrudniają najlepszych prawników. Nauczyciel bez polisy stoi z góry na przegranej pozycji w zderzeniu z taką kancelarią. Posiadanie polisy sprawia, że za nauczycielem stoi cały sztab prawników z firmy ubezpieczeniowej, którzy doskonale wiedzą jak poradzić sobie z takimi roszczeniami i które z nich są zasadne, a które nie.

Ubezpieczenie OC na wycieczce szkolnej

Na wycieczce szkolnej opiekunami są zazwyczaj nauczyciele, czasem też dołączają rodzice. Jak kształtuje się odpowiedzialność cywilna opiekuna na takiej wycieczce? Opiekun, który jest nauczycielem, ma odpowiedzialność zawodową, a rodzic opiekujący się dziećmi na wycieczce – odpowiedzialność w życiu prywatnym. Jaka polisa ochroni nauczyciela a jaka rodzica?

W przypadku wycieczek zagranicznych, warto zwrócić uwagę na zakres terytorialny polisy OC. Jeśli chcesz mieć pewność, że jesteś dobrze i właściwie chroniony jako nauczyciel lub rodzic – zrób to z nami – bądź Pewny.PL

Ile kosztuje dobra polisa OC dla nauczyciela?

Dobra roczna polisa z rozszerzeniem terytorialnym na cały świat i z włączonym rażącym niedbalstwem kosztuje: tylko 51 zł na sumę gwarancujną 200 000 zł

Chcę OC nauczyciela

W jakich sytuacjach zadziała polisa OC dla nauczyciela?

Wszystkie czynności zawodowe, jakie wykonuje nauczyciel są objęte ochroną: np. sprawowanie opieki nad dziećmi w szkole i po za nią, wszelkie wyjazdy, wycieczki, wyjścia do kina, teatru, muzeum, spacery, spotkania poza szkołą i inne aktywności zawodowe.

Dlaczego jako opiekun i nauczyciel powinieneś to mieć?

  • Bo bez polisy Twoje argumenty zmiażdży np. kancelaria odszkodowawcza;
  • Bo nikt nie potrafi zapobiec wszystkim wypadkom;
  • Bo w ramach polisy masz gwarancje prawnego zbadania sprawy
Podeślij to innym nauczycielom, bo może akurat tego nie wiedzą.

Zaskocz też swojego Dyrektora

Podeślij mu/jej informacje, jak może zdobyć dodatkowe pieniądze dla szkoły – ZOBACZ TUTAJ

Sprawdź, jak obniżyć koszty ubezpieczenia mieszkania – TUTAJ

 

 

 

Interesujące? Udostępnij!